O mně

JÁ JSEM KLÁRA VESELÁ
Narodila jsem se v Brně a žiji zde, celý svůj dosavadní vzácný život.
Když jsem byla malá, pečovala jsem o své panenky. Přála jsem si malovat obrazy, navrhovat a šít oděvy a spousty jiných nápadů a snů.
Rostla jsem a po ukončení studia, jsem začala učit v mateřské škole. Nedlouho potom, jsem se stala také manželkou a matkou mých dvou synů, které celým srdcem MILUJI.
Dostala jsem DAR, moji práci. Vždy mne bavila a naplňovala, pracovala jsem s dětmi v alternativní Waldorfské mateřské škole, kterou jsem v roce 1991, spoluzakládala.
Ráda se vzdělávám a celoživotně učím a tak jsem vystudovala arteterapii, při Masarykově univerzitě v Brně. Dále jsem, pod vedením Evy Mílkové, absolvovala studiumchirofonetiky, v Lázních Bělohrad, kde jsem poznala spoustu dalších inspirujících lidí a lidských osudů a za to všem DĚKUJI……

Ve školství jsem působila přibližně dvacet let. Cítila jsem potřebu změny a tak jsem své dosavadní zaměstnání ukončila a stala jsem se svobodnou bytostí.
Již několik let mne zajímala reflexní masáž nohou a tak jsem si absolvovala odborný kurz a současně i rekvalifikační kurz v oboru masér a zahájila svoji MASÉRSKOU PRAXI, kterou vedu doposud. Jsem zastáncem měkkých technik a při masážích se nejraději nechávám vést svojí intuicí.
DĚKUJI za každé nové tělo, z kterého se vždy raduji……

Začala jsem malovat akvarelové obrázky a měla několik výstav a kurzů MALOVÁNÍ PRO DĚTI I DOSPĚLÉ a tak jsem si začala plnit svůj dětský sen J
ZA TO VĚCHNO DĚKUJI…..
Již několik let vedu výtvarný arteterapeutický kroužek BARVÍNEK, který navštěvují děti v průměru od 5-12 let. Společně s dětmi si každou lekci vychutnávám přítomný okamžik s dětskou tvořivou radostí. S dětmi už se několik let potkávám i na LETNÍCH POBYTECH, které organizuji po menších skupinkách u nás na chalupě na Vysočině.
DĚKUJI dětem, jsou tak dokonalé a čisté bytosti, je radost s nimi pobývat.

Miluji ŘEČ, která je jednou z nejdůležitějších lidských schopností. Hlavním smyslem jazyka je komunikace mezi lidmi. Významná je i naše vnitřní komunikace, každý sám se sebou. Prostřednictvím řeči, si uspořádáváme svět a zvládáme velké množství zkušeností s ním, které musí člověk během života získat a uchopit.
Láska k řeči, mne přivedla k CHIROFONETICE, kde spolu s dětmi a rodiči objevujeme a přivádíme na svět nové hlásky a písmenka pomocí cvičení na motoriku mluvidel, jemné i hrubé motoriky a masáží písmenek na těle. Zprostředkováváme tak řeč všemi smysly.
DĚKUJI…. je krásné slyšet nově vznikající písmenka a hlásky v dětských hláscích…

Miluji zvířata a to obzvláště psy a koně a tak jsme si pořídili pejska CHELSII, který má CANISTERAPEUTICKÝ VÝCVIK a tak s ní chodím do školských zařízení rozdávat lásku a radost.
DĚKUJI….. je krásné pozorovat rozzářené dětské oči i radost ze hry s Chelsii.

Jsem citlivá na ZVUK a tak jsem jednoho dne uslyšela a prožila celým svým tělem léčivé hudební nástroje při relaxační muzikoterapii a rázem si připadla, jak po pobytu v lázních. Postupně si začala nástroje pořizovat a pracovat s nimi a v současnosti mám několik léčivých nástrojů z celého světa a chodím do školských zařízení s programem MUZIKOHRÁTEK, kde děti seznamuji s etnickými léčivými hudebními nástroji z celého světa formou poslechu při pohádce a ve druhé části programu, děti sami aktivně hrají na hudební nástroje a všichni společně vytváříme hudbu tady a teď.
DĚKUJI….. za dar hudby, který má tak příznivý vliv na celé naše jemně hmotné tělo.

Miluji barvy a prostřednictvím malování, jsem se dostala ke kamenům a minerálům. Léčivou sílu a energii kamenů jsem cítila už roky a postupně jsem kameny začala používat i při masážích. Moje tvořivá a kreativní cesta, mne přivedla k výrobě náramků z minerálů s příběhem a dala jsem jim název KORÁLKY OD KLÁRKY. Náramky jsou léčivé i pro krásu a nabízím je jen svým klientům nebo na burze minerálů. Nabíjím je při úplňku, aby nás nejen zdobily, ale přinášely do života to, co přinášet mají. Při práci s korálky, vnímám poselství i dary, k čemu a jak budou, jednotlivé náramky sloužit.
Korálky se skládaly a navlékaly a minerály se staly nedílnou součástí mého života a domova. Korálek ke korálku, kámen ke kameni a zrodil se další program pro děti KAMENOHRÁTKY, při kterém společně objevujeme dary a krásy drahých kamenů všemi smysly přes  pozorování, cítění, doplněné povídáním příběhů a hraním společných her.
DĚKUJI, že mohu poznávat  a vnímat léčivou sílu a energii kamenů a minerálů a používat ji v každodenním životě.

Ve svém volném čase chodím ráda do přírody a pozoruji ji na společných procházkách s Chelsii. Nacházím v ní dar jedinečnosti a dokonalosti a spoustu odpovědí na mé vnitřní otázky. A spoustu odpovědí se můžete dozvědět i vy pokud se potkáme na některé z mých přednášek kam mne v životě vede i moje cesta poznání,  cesta PŘEDNÁŠEK pro dospělé.
DĚKUJI….. a těším se na setkání třeba s vámi.

Děkuji za vše, co jsem ve svém životě prožila a těším se na to, co mne ještě čeká.
Děkuji všem , kteří mne na mojí cestě doprovázejí krátkou či dlouhou dobu a děkuji za to, co všechno jsme společně prožili a ještě prožijeme. Protože vše je tak, jak má být.
DĚKUJI vám všem, že jste to přečetli až sem.
Pokud se máme v životě setkat, tak se potkáme. Pokud ne, není to naším osudem.
Těším se na vás, někde a někdy…

V lásce a úctě
Klára

 

Ukončené vzdělávání:
Spgš 1986-1990
Seminář waldorfské pedagogiky 1992-1994
Škola chirofonetiky 2007-2011
Arteterapie MU 2007-2009
Canisterapie 2012
Masér 2012
Reflexní terapie 2012
Indická masáž hlav champi 2012
Masáž lávovými kameny 2012
Jdeme společně 2013
Škola středu 2014
Automatická kresba 2014
Dětská aromaterapie 2015