O mně

Jsem Klára, usměvavá Veselá lidská bytost, stejně jako Ty, jen vypadám jinak.
Ne vždy jsem jen veselá, někdy bývám také smutná, naštvaná, mlčenlivá, hloubavá, učenlivá, vášnivá, láskyplná, intuitivní…
To všechno a mnohem více jsem JÁ.

JÁ JSEM KLÁRA VESELÁ
Narodila jsem se v Brně a žiji zde, celý svůj dosavadní vzácný život.
Když jsem byla malá, pečovala jsem o své panenky. Přála jsem si malovat obrazy, navrhovat a šít oděvy a spousty jiných nápadů a snů.
Rostla jsem a po ukončení studia, jsem začala učit v mateřské škole. Nedlouho potom, jsem se stala také manželkou a matkou mých dvou synů, které celým srdcem MILUJI.
Dostala jsem DAR, moji práci. Vždy mne bavila a naplňovala, pracovala jsem s dětmi v alternativní Waldorfské mateřské škole, kterou jsem v roce 1991, spoluzakládala.
Ráda se vzdělávám a celoživotně učím a tak jsem vystudovala arteterapii, při Masarykově univerzitě v Brně. Dále jsem, pod vedením Evy Mílkové, absolvovala studiumchirofonetiky, v Lázních Bělohrad, kde jsem poznala spoustu dalších inspirujících lidí a lidských osudů a za to všem DĚKUJI……

Ve školství jsem působila přibližně dvacet let. Cítila jsem potřebu změny a tak jsem své dosavadní zaměstnání ukončila a stala jsem se svobodnou bytostí.
Již několik let mne zajímala reflexní masáž nohou a tak jsem si absolvovala odborný kurz a současně i rekvalifikační kurz v oboru masér a zahájila svoji MASÉRSKOU PRAXI, kterou vedu doposud. Jsem zastáncem měkkých technik a při masážích se nejraději nechávám vést svojí intuicí.
DĚKUJI za každé nové tělo, z kterého se vždy raduji……

Začala jsem malovat akvarelové obrázky a měla několik výstav a kurzů MALOVÁNÍ PRO DĚTI I DOSPĚLÉ a tak jsem si začala plnit svůj dětský sen J
ZA TO VĚCHNO DĚKUJI…..
Již několik let vedu výtvarný arteterapeutický kroužek BARVÍNEK, který navštěvují děti v průměru od 5-12 let. Společně s dětmi si každou lekci vychutnávám přítomný okamžik s dětskou tvořivou radostí. S dětmi už se několik let potkávám i na LETNÍCH POBYTECH, které organizuji po menších skupinkách u nás na chalupě na Vysočině.
DĚKUJI dětem, jsou tak dokonalé a čisté bytosti, je radost s nimi pobývat.

Miluji ŘEČ, která je jednou z nejdůležitějších lidských schopností. Hlavním smyslem jazyka je komunikace mezi lidmi. Významná je i naše vnitřní komunikace, každý sám se sebou. Prostřednictvím řeči, si uspořádáváme svět a zvládáme velké množství zkušeností s ním, které musí člověk během života získat a uchopit.
Láska k řeči, mne přivedla k CHIROFONETICE, kde spolu s dětmi a rodiči objevujeme a přivádíme na svět nové hlásky a písmenka pomocí cvičení na motoriku mluvidel, jemné i hrubé motoriky a masáží písmenek na těle. Zprostředkováváme tak řeč všemi smysly.
DĚKUJI…. je krásné slyšet nově vznikající písmenka a hlásky v dětských hláscích…

Miluji zvířata a to obzvláště psy a koně a tak jsme si pořídili pejska CHELSII, který má CANISTERAPEUTICKÝ VÝCVIK a tak s ní chodím do školských zařízení rozdávat lásku a radost. Také sama občas soukromě se chodím projet do přírody na koních. Ne nadarmo se říká, že nejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu koně. A je to opravdu tak.
DĚKUJI….. je krásné pozorovat rozzářené dětské oči i radost ze hry Chelsii.

Jsem citlivá na ZVUK a tak jsem jednoho dne uslyšela a prožila celým svým tělem léčivé hudební nástroje při relaxační muzikoterapii a rázem si připadla, jak po pobytu v lázních. Postupně si začala nástroje pořizovat a pracovat s nimi a v současnosti mám několik léčivých nástrojů z celého světa a chodím do školských zařízení s programem MUZIKOHRÁTEK, kde děti seznamuji s etnickými léčivými hudebními nástroji z celého světa formou poslechu při pohádce a ve druhé části programu, děti sami aktivně hrají na hudební nástroje a všichni společně vytváříme hudbu tady a teď.
DĚKUJI….. za dar hudby, který má tak příznivý vliv na celé naše jemně hmotné tělo.

Miluji barvy a prostřednictvím malování, jsem se dostala ke kamenům a minerálům. Léčivou sílu a energii kamenů jsem cítila už roky a postupně jsem kameny zařazovala při masážích. Moje tvořivá a kreativní cesta, mne přivedla k výrobě náramků z minerálů s příběhem a dala jsem jim název KORÁLKY OD KLÁRKY. Náramky jsou léčivé i pro krásu a nabízím je jen svým klientům nebo na burze minerálů. Nabíjím je při úplňku, aby nás nejen zdobily, ale přinášely do života to, co přinášet mají. Při práci s korálky, vnímám poselství i dary, k čemu a jak budou, jednotlivé náramky sloužit.
DĚKUJI, že mohu poznávat léčivou sílu a energii kamenů a minerálů a používat ji v každodenním životě.

Ve svém volném čase chodím ráda do přírody a pozoruji ji na společných procházkách s Chelsii. Nacházím v ní dar jedinečnosti a dokonalosti a spoustu odpovědí na mé vnitřní otázky.
DĚKUJI…..

Také svému tělu dopřávám cvičení jógy, lyžování či jízdu na in linech. To je moje vášeň.
A pokaždé, když se hýbu tak vděčně DĚKUJI za to, že JSEM. Ráda cestuji za hranice všedních dní, kde s radostí dítěte poznávám a objevuji nové země, chutě, vůně, zvyky místních lidí jak u nás, tak v Evropě a po celém světě. Každá cesta mi umožňuje vystoupit z komfortní zóny a zjistit, že VŠE JE V POŘÁDKU a VŠE CO SE DĚJE, DĚJE SE JEN PRO MÉ NEJVYŠŠÍ DOBRO. …..
DĚKUJI, ŽE MOHU ŽÍT A BÝT KAŽDÝ NOVÝ DEN, KAŽDÝ OKAMŽIK…..

Děkuji za vše, co jsem ve svém životě prožila a těším se na to, co mne ještě čeká.
Děkuji všem , kteří mne na mojí cestě doprovázejí krátkou či dlouhou dobu a děkuji za to, co všechno jsme společně prožili a ještě prožijeme. Protože vše je tak, jak má být.
DĚKUJI vám všem, že jste to přečetli až sem.
Pokud se máme v životě setkat, tak se potkáme. Pokud ne, není to naším osudem.
Těším se na vás, někde a někdy…
Žijte každý okamžik tak, jako by měl být váš poslední.
Plňte si své sny a přání, tak jako si je plním já.

V lásce a úctě
Klára